Projekt HMYZÍ HOTELY

O projektu, jeho přípravách a hlasování MOJE STOPA 2017/2018:

NYNÍ PROBÍHÁ HLASOVÁNÍ VEŘEJNOSTI – ODKAZ NA HLASOVÁNÍ:

HLASUJTE ZDE A PODPOŘTE NÁŠ PROJEKT č. 17: HMYZÍ HOTELY

Sledujte dění okolo „Projektu HMYZÍ HOTELY“ zde na našich stránkách a také na našem facebookovém profilu, který prosím nasdílejte i dalším přátelům. Moc děkujeme!

O projektu

Odůvodnění návrhu:

Projekt počítá s instalací dvanácti hmyzích hotelů v parcích a na zelených plochách Prahy 10.Jedná se o podporu přirozeného výskytu hmyzu na zelených plochách. Hmyz je důležitý pro koloběh přírody a ekologické vztahy v ní. Je součástí potravního řetězce či funguje jako rostlinní opylovači.Cílem instalace je poskytnout těmto živočichům bezpečný úkryt, ale také ukázat spoluobčanům, že takový hotel si mohou sami na své zahradě vyrobit. Proto také všude plánujeme informační ceduli a box na letáčky.

Současný stav:

Parkové a další zelené plochy, které jsou ve městě velmi dobře opečovávané, a tudíž na druhou stranu neposkytují mnoho přirozených úkrytů pro užitečný hmyz a členovce, kteří mohou sloužit i jako potrava pro ptáky či opylovači.

Zamýšlený stav:

Na dvanácti místech celé Prahy 10 bude na samostatném kůlu umístěn hmyzí hotel s informační cedulkou a plastovým boxem na informační letáčky. Vznikne tak více možností úkrytu pro užitečný hmyz a spoluobčané se dozvědí, k čemu je takový hotel dobrý a že se s jeho stavbou mohou sami přidat. Projekt výrazným způsobem podporuje biodiverzitu ve městě.

Více o průběhu realizace Projektu HMYZÍ HOTELY se dočtete také na této stránce celého projektu MOJE STOPA

Všem děkujeme za podporu, zapojení se a za zájem o svoje okolí! HLASUJ PRO DOBRÝ NÁPAD I TY!

Vaše Iniciativa Naše Malešice

2017–2018 © navrhovatel Tomáš Klouček, Český svaz ochránců přírody a Iniciativa Naše Malešice