Projekt PIKNIŠTĚ

Je hotovo!!!

DĚKUJEME všem za trpělivost s realizací a za podporu našemu PIKNIŠTI! Ke dni 30. 4. 2018 jsme realizaci projektu (brzy doplníme fotkami) předali MČ Praha 10, která byla investorem tohoto vítězného projektu, který uspěl v hlasování veřejnosti ve 2. ročníku participativního rozpočtu MOJE STOPA.

Věříme, že místo bude oblíbenou zastávkou výletníků po naší naučné stezce sv. Josefa, ale i prostě staronovým (spíše neudržované ohniště se zde nacházelo i dříve) místem setkání všech generací místních sousedů i přespolních přátel a kamarádů.

Sousedské grilování na Pikništi
Sousedské grilování na Pikništi
Sousedské grilování na Pikništi

Pikniště = piknikové ohniště
Prolézačka u Pikniště

Odpočinkové místo při vycházce naučnou stezkou
Provozní řád – při návštěvě přečtěte!

Upozorňujeme, že v místě platí „provozní řád“, který zejména upravuje nakládání s otevřeným ohněm, který je jinak na lestních pozemcích rozdělávat zakázáno. Toto místo má podobně, jako obdobná pikniková místa v Praze výjimku z uvedeného zákazu (za předpokladu dodržování pravidel bezpečnosti).

Všichni užívejme PIKNIŠTĚ ve zdraví a v kolektivním sousedském duchu :)


Z realizace projektu:

Milí přátelé Našich Malešic i Pikniště v Malešickém lesíku, aktuální zprávy hovoří o tom, že by PIKNIŠTĚ mělo vzniknout na jaře roku 2018. Již je zapůjčen pozemek ze strany Hlavního města Prahy. Nyní plánujeme detailní mobiliář. Celková realizace by již před zimou neměla úplně smysl a tak se na pikniště můžeme všichni těšit napřesrok s příchodem jara!

V rámci realizace proběhlo během podzimu na Úřadě MČ Praha 10 krátké setkání, byl nám přiřazen technický garant projektu za Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje, se kterým proběhlo setkání na místě realizace. Do výpůjčky MČ Praha 10 byl od Magistrátu hl. m. Prahy poptán pozemek pro realizaci.

Vaše Naše Malešice

Více o průběhu realizace Projektu PIKNIŠTĚ se dočtete také na této stránce celého projektu MOJE STOPA

Termín dokončení: rok 2018.


Děkujeme všem!!!

DĚKUJEME za podporu projektu PIKNIŠTĚ všem hlasujícím, sousedům, přespolním, přátelům a dalším zapojeným dobrovolníkům z našich řad i těm volně spolupracujícím. Rekordní počet kladných hlasů 1683 je Vaše práce :), která nám udělala velkou radost! Registrujeme i 94 mínusů, a slibujeme, že budeme realizaci celého záměru dobře komunikovat zejména s místními rezidenty.

Projekt PIKNIŠTĚ – poděkování hlasujícím

DĚKUJEME všem hlasujícím, i pro ostatní projekty (nejen z Malešic) a těm úspěšným projektům přejeme stejně krásný pocit, jaký sdílíme my nyní. Ostatním dostatek elánu pro zapracování možných úprav a další podání!

Speciální DĚKUJEME patří spolku Malešice v pohybu. Spolupráce dvou silných projektů byl dobrý nápad, a jsme rádi, že to kluci po loňském nezdaru nevzdali a Fitness park Malešice uspěl také. Snad tento úspěch osmělí další sousedy, napřesrok si přejeme více projektů z Malešic ;), ostatně sami už nějaké nápady máme :).

DĚKUJEME :) Tým navrhovatelů „Projektu PIKNIŠTĚ“ a spolupracovníci, členové iniciativy Naše Malešice


O projektu, jeho přípravách a hlasování MOJE STOPA 2016/2017:

Sledujte dění okolo „Projektu PIKNIŠTĚ“ zde na našich stránkách a také na našem facebookovém profilu, který prosím nasdílejte i dalším přátelům. Moc děkujeme!

PIKNIŠTĚ – piknikový plácek s ohništěm v Malešickém lesíku:

Projekt „PIKNIŠTĚ v Malešickém lesíku“ má za cíl kultivaci prostoru louky s pololegálním ohništěm v místním hojně navštěvovaném lese. Přejeme si proměnu tohoto místa v oblíbený odpočinkový lesní plácek zařazený do sítě městských piknikových míst. Místo bychom rádi oživili legálním otevřeným ohništěm s roštem, lavičkami, stolem a několika herně-naučnými prvky určenými pro děti. Následná péče by probíhala ve spolupráci s pražskými lesáky. Do Malešic nově na piknik a k ohništi! Zkrátka PIKNIŠTĚ!

Úprava tohoto zanedbaného místa má tyto přínosy:

  • další nové klidné odpočinkové místo pro místní obyvatele
  • přírodní zastavení a posezení pro návštěvníky Malešického lesa
  • rozšiření sítě pražských piknikových míst s možností otevřeného ohniště
  • lesní plácek s drobnými herními a přírodovědně naučnými prvky

Archiv z průběhu kampaně a hlasování „MOJE STOPA 2016/2017“:

  • HLASOVÁNÍ UKONČENO! Projekt PIKNIŠTĚ se umístil na 1. místě mezi „malými projekty do 500 tis. Kč“ a také na 1. místě absolutně mezi podpořené projekty v druhém ročníku participativního rozpočtu na MČ Praha 10! VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ VEŘEJNOSTI: https://vote.d21.me/vote/4kgxgKr0Yf.
  • středa 1.3.2017, 12:00 – HLASOVÁNÍ ZAHÁJENO na www.moje-stopa.cz, POZVĚTE K HLASOVÁNÍ VAŠE PŘÁTELE A ZNÁMÉ, DĚKUJEME!
  • středa 1.3.2017 až čtvrtek 16.3.2017 – TERMÍN HLASOVÁNÍ VEŘEJNOSTI - rozhodující čas hlasování o nejlepších projektech, které získají veřejnou podporu – informace o způsobu hlasování, to vše naleznete na stránce „MOJE STOPA“.
  • úterý 28.2.2017 – ZMIZELÉ MALEŠICE, PAMÁTKY MALEŠIC – v rámci zahájení hlasování jsme připravili další promítání a povídání architekta Davida Mateáska o památkách Malešic. Přijďte od 19:00 do Malešického mikropivovaru. Budou promítnuty i srovnávací fotografie z velkoplošné výstavy NAŠE MALEŠICE z roku 2015, která proběhla v Malešickém parku.

Všem děkujeme za podporu, zapojení se a za zájem o svou čtvrť! HLASUJ PRO MALEŠICE I TY!

Vaše Iniciativa Naše Malešice 

Kompletní vizualizace vzhledu PIKNIŠTĚ v Malešickém lesíku a jeho mobiliáře:

Součané zanedbané místo
Inspirace od dětí
Ještě trochu inspirace od dětí
Ohniště s roštem
Lavičky kolem ohniště
Dřevo od pražských lesáků
Stůl s lavicemi
Dřevěné herní prvky
Netopýří a ptačí budka a příbytek pro hmyz
Návaznost na naučnou stezku
A ještě jednou PIKNIŠTĚ


2016–2018 © návrhovatelé Milan Maršálek a Tomáš Klouček, Český svaz ochránců přírody „Natura, quo vadis?“; grafický návrh Lenka Vaculová, Studio LVICE a iniciativa Naše Malešice; realizace Radek Borovička, Český svaz ochránců přírody „Natura, quo vadis?“

V rámci 2. ročníku kampaně Moje stopa, vyhlášené Úřadem MČ Praha 10, jsme se s PROJEKTEM PIKNIŠTĚ úspěšně ucházeli o veřejnou podporu participativní části rozpočtu naší obce. O podpoře se rozhodovalo v hlasování veřejnosti v termínu 1. – 16. března 2017. Každý hlasující mohl podpořit více projektů. I do budoucna podporujeme všechny rozumné projekty s přínosem pro Malešice a místní obyvatele – HLASUJ PRO MALEŠICE I TY!