Projekt KAPLIČKA

Aktuálně z příprav projektu:

Milí přátelé Našich Malešic i Výklenkové kaple Rektorská, prosíme o trpělivost, je třeba se jí obrnit. Jak už to v Čechách bývá, umístit záměr do veřejného prostoru není jen tak a i nám se nejprve musí poštěstit několika desítek vyjádření dotčené státní správy, abychom se přiblížily cíli, kterým je revitalizace okolí kapličky s odpočinkovým a pietním místem. Projekt dopracovává přímo jeho hlavní navrhovatel a náš člen, architekt David Mateásko, a všichni se těšíme na další postup!

Z dílčích informací je důležité, že v prosinci 2017 nabylo právní moci územní rozhdnutí (vyžadují ho opěrné zítky v projektu) a nyní je zažádáno o jejich stavební povolení. To se bohužel „zaseklo“ na stavebním úřadě! Jak budou čerstvé obrázky projektu (po zapracování podmínek požadavků úřadů) a informace o konečné realizaci, budeme Vás neprodleně informovat. Děkujeme všem ještě jednou za trpělivost! :)

Vaše Naše Malešice

Více o průběhu Projektu KAPLIČKA se dočtete také na této stránce projektu MOJE STOPA

Předpokládaný termín dokončení: období 2020 – 2021.


Děkujeme všem při přípravě projektu a v úspěšném hlasování veřejnosti!!!

Dovolujeme si i touto cestou všem poděkovat za přízeň a hlasy, které obdržel náš projekt a zařadil se mezi ty úspěšné v prvním ročníku participativního rozpočtu od Praha 10. Z našeho i nadále skromného pohledu je to velký úspěch pro celé Malešice, který nejde přejít jednou větou, neboť jsme malou čtvrtí, ale o to zdá se aktivnější!

Projekt KAPLIČKA – poděkování hlasujícím

Kromě hlasujících, kteří o podpoře rozhodli, patří náš velký dík všem našim aktivním sousedům a dobrovolníkům, kteří se podíleli na propagaci tohoto bohulibého projektu. Děkujeme také všem místním podnikům, které nám umožnili „Kapličku“ propagovat ve svých výlohách, či na svých stolech. Právě díky této široké podpoře se to povedlo! Speciální poděkování patří navrhovatelům ostatních projektů z Malešic, neboť vzájemná podpora byla důležitá, a věříme v brzkou realizaci i dalších záměrů, které by Malešicím rozhodně slušely.

Věřte, že jsme ještě stále z tohoto pro nás nečekaného (a zavazujícího) úspěchu mile překvapeni, a zároveň se těšíme na realizaci. Také jsme si vědomi i zaznívajících záporných (o)hlasů na projekt, které naštěstí nebyly rozhodující… V tomto směru určitě chystáme další setkání s veřejností, kde bude projekt před vlastní realizací znovu představen a s místními konzultován.

Ještě jednou děkujeme za podporu a těšíme se brzy na některé z našich akcí (nebo akcí dalších spolků a sousedů z Malešic) na setkání!

Tým navrhovatelů „Projektu Kaplička“ a spolupracovníci, členové iniciativy Naše Malešice


O projektu, jeho přípravách a hlasování MOJE STOPA 2015/2016:

Byli jsme i v televizi! Reportáž o projektu Kaplička můžete shlédnout i na internetu (od 2:30 min).

Vizualizace projektu Kaplička
Projekt Kaplička z ptačí perspektivy

Sledujte dění okolo „Projektu KAPLIČKA“ zde na našich stránkách a také na našem facebookovém profilu, který jde sdílet dalším. Děkujeme!

Pietní a odpočinkové místo Kaplička Malešice:

Obnova výklenkové kapličky v Rektorské ulici patří mezi dlouhodobé cíle našeho snažení. Zbývá nám jen několik nemalých krůčků a bez Vás a osobního zájmu veřejnosti se neobejdeme. V rámci připravovaného projektu předkládáme několik vizualizací záměru obnovy tohoto místa.

Naše vize revitalizace kapličky a jejího okolí:

  • klidné odpočinkové místo pro místní - I.etapa
  • možnost posezení pro návštěvníky naučné stezky sv. Josefa - I.etapa
  • pietní a informační místo bitvy u Štěrbohol - I.etapa
  • důstojně opravená významná kulturní památka Malešic - II.etapa

Archiv: Z průběhu kampaně a hlasování MOJE STOPA 2015

  • HLASOVÁNÍ UKONČENO! Projekt kaplička se umístil na 7. místě a zařadil se mezi podpořené projekty v prvním ročníku participativního rozpočtu na MČ Praha 10! VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ VEŘEJNOSTI: https://vote.d21.me/…GXKl/results.
  • HLASOVÁNÍ ZAHÁJENO! Hlasujme mezi 15.2. – 26.2. pro Kapličku i další malešické projekty! Každý má až 4 hlasy a k hlasování je hlasování je zapotřebí mobilního telefonu, PŘÍMÝ ODKAZ PRO HLASOVACÍ ROZHRANÍ: https://vote.d21.me/…GXKl/results.
  • úterý 9.2.2016 – PAMÁTKY MALEŠIC – v rámci hlasovacího období jsme připravili promítání a povídání architekta Davida Mateáska o všech památkách Malešic. Obnova výklenkové kaple je jednou z řady oprav, které by si Malešice zasluhovaly. Přijďte od 19:00 do Malešického mikropivovaru
  • pondělí 1.2.2016 až pátek 12.2.2016 ZMĚNA TERMÍNU HLASOVÁNÍ VEŘEJNOSTI pondělí 15.2.2016 až pátek 26.2.2016 – rozhodující čas hlasování o nejlepších projektech, které získají veřejnou podporu** – informace o způsobu a možných místech hlasování – vše naleznete na stránce „MOJE STOPA“.

Všem děkujeme za podporu, zapojení se a za zájem o svou čtvrť! HLASUJ PRO MALEŠICE I TY!

Vaše Iniciativa Naše Malešice 

Kompletní vizualizace budoucího vzhledu okolí výklenkové kaple:

Projekt Kaplička
Projekt Kaplička
Projekt Kaplička
Projekt Kaplička
Projekt Kaplička
Projekt Kaplička
Projekt Kaplička

© 2015–2021 navrhovatelé – architektonický návrh architekta D. Mateásko, Studio M.A.D., Tomáš Klouček, Český svaz ochránců přírody „Natura, quo vadis?“; příprava – iniciativa Naše Malešice a Úřad MČ Praha 10

V rámci kampaně Moje stopa, vyhlášené Úřadem MČ Praha 10, jsme se s PROJEKTEM KAPLIČKA úspěšně ucházeli o veřejnou podporu participativní části rozpočtu naší obce. O podpoře se rozhodovalo v hlasování veřejnosti v termínu 1. – 12. února 2016. Každý hlasující mohl podpořit více projektů. I do budoucna podporujeme všechny rozumné projekty s přínosem pro Malešice a místní obyvatele – HLASUJ PRO MALEŠICE I TY!